Mój ulubieniec, czyli Team Dragon 10-35g 275cm

zenon275 2014-06-29 Konkursy

...

Tekst bierze udział w konkursie "Zostań Testerem Dragona!"Średnio-ciężki spinningowanie jest ulubioną metodą wielu polskich wędkarzy. Kij używany do tej metody powinien łączyć w sobie wiele cech zwiększających nasze szanse na sukces. Czy taki właśnie jest Team Dragon?

[Kilka lat temu przeglądając fora internetowe trafiałem na wiele pozytywnych opinii na temat wędek z serii Team Dragon, wtedy właśnie postanowiłem pierwszy raz nabyć sprzęt wędkarski przez Internet. Gdy wędka po raz pierwszy ukazała się moim oczom byłem zawiedziony, wyglądała jak jaziowa "kluska". Byłem przekonany, że wyrzuciłem pieniądze w błoto, ale już pierwsza wędkarska wyprawa z Team Dragonem rozwiała moje wątpliwości.

Wygląd


Czarny, matowy blank wykonany jest z włókna węglowego IM8, mimo dużej mocy jest bardzo smukły.
Opis producenta

Przelotki i Uchwyt kołowrotka są wyprodukowane przez Fuji, przedtem dostępne jedynie w produktach z najwyższej pułki cenowej.
Fuji Alconite

Uchwyt kołowrotka Fuji DPS pewnie trzyma kołowrotek

Portugalski korek jest dobrej jakości.
Korek

Sięgający do łokcia dolnik kija zakończony jest gumo-korkiem z metalowym logiem Dragona. Do dziś wędka prezentuje się bardzo dobrze, lakier na omotkach Gudebrod nie popękał co dobrze świadczy o zastosowanym lakierze.

W użyciu:


Wędka rewelacyjnie sprawuje się podczas połowu wszystkich większych drapieżników. Jest na tyle mocny, by podbić duże kopyto na 28 gramowej główce, ale nie jest to szczyt jego możliwości.
Ugięcie


Wędka dobrze ładuje się już od około 7 gram, lekkie sandaczowe woblery posyła na przyzwoite odległości. Zarówno pracę, jak i opad przynęty czuć bardzo dobrze dzięki innowacyjnej rękojeści rezonansowej. Kołowrotek o wadze około 300 gram idealnie ją wyważa.
Pod rybą wędka pokazuje swoje prawdziwe oblicze, przy silnych odjazdach ryby potrafi płynnie przejść z akcji szczytowej w pełni paraboliczną, eliminując tym samym możliwość spięcia się ryby na nierozciągliwej plecionce.
Gruby szczupak nie stanowi problemu dla Team Dragona

Podsumowanie:


Team Dragon 10-35g 275cm fast, to dobrze wykonany, lekki i trwały spinning za niewielkie pieniądze. W niczym nie ustępujący wędziskom wykonywanym na zamówienie.

zenon275

...

Informacje o Autorze już niebawem...

zobacz profil Autora

Komentarze (1)

artzgodka, 2014-09-18 13:04:51
Mam dwa kije Team Dragona, 2,95cm(10-28g) i 3,05(10-42g) oba uważam za badziew i mało uniwersalne kije. Generalnie blanki w Team Dragonach są przesztywnione i kruche. Oba kije miały już pęknięte szczytówki i to przy tak błachich "urazach" przy których inne wędki nie mają nawet ryski. Jeśli ktoś się jara przelotkami Fucji to git. Dla mnie podstawową wądą tych przelotek jest to, że są na b. krótkich stopkach a dwie pierwsze przelotki licząc od kołowrotka owszem są na dłuższych ale znów są dość delikatne i łatwo je uszkodzić/złamać przy przedzieraniu się przez nadbrzeżną "dżunglę" - generalnie drugi raz tych wędek bym nie kupił.