3D BLEAK PADDLE TAIL – KILLER ze stajni SAVAGE GEAR

bysior 2016-11-22 Testy sprzętu

...
Każdy wędkarz ma swoje ulubione gumowe przynęty spinningowe na drapieżniki, często grubo więcej niż tylko jeden model. Do grupy moich killerów No.1 w tym sezonie dołączyła ukleja 3D Bleak Paddle Tail firmy Savage Gear.

Do przynęt Savage Gear byłem lekko zrażony za sprawą ich flagowej chyba gumy – Cannibala. Ta przynęta zupełnie nie trafiła w mój sandaczowy gust jeśli chodzi o dobór wabików. Przez długi czas zupełnie nie interesowałęm się gumami tej firmy, dopóki na początku jesieni, zupełnie przypadkowo, nie wpadłem na nie w jednym z pułtuskich sklepów wędkarskich.

Bleak Paddle Tail to wersja z ogonem jak kopyto, Bleak Real Tail ma płetwę jak prawdziwa ryba. Przynęty z linii 3D Bleak to gumy idealnie odwzorowujące naszą rodzimą ukleję. Właśnie tak powstał ten model - poprzez przestrzenne skanowanie żywej ryby! Wykonanie detali jest niewiarygodne a sam kształt jest dopracowany do perfekcji.

Gumy charakteryzują się świetną lusterkową praca nawet przy najwolniejszym prowadzeniu, co dla mnie czyni je szczególnie zabójczymi jeśli chodzi o sandacze.
Wykonane są z wysokojakościowego materiału jednak przy zbrojeniu trzeba pamiętać, żeby główki jiggowe nie miały szerokich talerzy – korpus gumy jest wąski i talerze nie pozwalają prawidłowo uzbroić przynęty lub po prostu ją niszczą.

Jestem nimi mocno zachwycony już kilka miesięcy, złowiły dla mnie już kilka sztuk sandaczy i mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie pokażą co potrafią i postawią kropkę nad "i".

A bonusowo zdjęcie Szarlotki w akcji! ;)fot. Aneta "Szarlotka" Budna

bysior

...

Informacje o Autorze już niebawem...

zobacz profil Autora

Komentarze (4)

Kaz, 2016-11-22 20:53:02
Tomku super napisane i fotki także super Szarlotka ma talent do fotek
Mariano, 2016-11-22 22:17:17
Bysior,czy zbrojenie w główkę z tak długim hakiem nie zaburza pracy gumy ?? Pozdro Mariano vel Król Tarcho
bysior, 2016-11-22 23:55:17
Dzięki Kaz w imieniu Szarlotki Dobre pytanie Mariusz, ostatnio prawie pokłóciłem się o to w sklepie pod Nieporętem... Nie nie zaburza - dla mnie wręcz przeciwnie - stabilizuje pracę (na mojej wodzie, na moje potrzeby). Na krótkim haku, w nurcie, przynęta lata jak szczupakowa. Bardzo silnie lusterkuje, buja się... Na długim haku lusterkowanie jest jak cykadka... idealne
Mariano, 2016-11-28 22:26:08
Dzięki Bysior za odpowiedź.Wynika z tego,że można uzyskać różną pracę za pomocą samego uzbrojenia. To ciekawe i przydatne rozwiązanie.